Ogłoszenie po angielsku – jak napisać i jak przetłumaczyć

Ogłoszenie po angielsku – jak napisać i jak w razie potrzeby zlecić do Tłumaczenia

Co to jest ogłoszenie?

Ogłoszenie jest krótką formą wypowiedzi, w której jako autor tekstu ogłaszamy coś odbiorcy, przekazujemy mu pewne informacje, prosimy o reakcję, szukamy czegoś itp. W ogłoszeniu należy zawrzeć absolutnie niezbędne dane. Nie powinniśmy się za bardzo rozpisywać. Treść ogłoszenia powinna być tak krótka jak to tylko możliwe. Po 1 – 2 sekundach patrzenia na ogłoszenie czytelnik ma mieć praktycznie komplet informacji, o co w nim chodzi.

Jakie elementy powinno zawierać ogłoszenie?

1) Nagłówek

Jest to jedna z najważniejszych części ogłoszenia. To nagłówek ma przykuwać uwagę odbiorcy. Ma być krótki, wybitnie jasny do zrozumienia, być wstępem do ogłoszenia. Ma zachęcić do zapoznania się z całym ogłoszeniem.

Oto przykładowe nagłówki, jakie może mieć ogłoszenie po angielsku:

 • Zginął pies! – Lost Dog!
 • Zginął portfel – Lost Wallet!
 • Znaleziono! – Found!
 • Uwaga! – Attention!
 • Szukam współlolatora! – Looking for roommate!
 • Mieszkanie do wynajęcia! – Flat for Rent!
 • Konkurs! – Apply for Contest! Get Your Win!
 • Konkurs z nagrodami! – Contest with Prizes!
 • Nagrody czekają! – Win a Prize! / Get a Prize!
 • Praca! – Job for You!
 • Praca dla doświadczonego grafika! – Job for Experienced Designer! / Looking for Experienced Designer! / Wanted! Experienced Deigner!
 • Poszukujemy pracownika biurowego! – Office Help Needed! / Office Help Wanted!
 • Na sprzedaż! – For Sale!
 • Sprzedam samochód! – Car for Sale!
 • Wyprzedaż! – Sale! / 25% Sale! / 50% on All Items! / 50% on Everything!
 • Promocja! – Promotion!

Przy czym nie należy podawać samego słowa „Nagłówek” tylko od razu dany tytuł naszego ogłoszenia.

2) Ilustracja

Nie od dziś wiadomo, że zdjęcia, grafiki i inne ilustracje znacznie lepiej przyciągają uwagę, są lepiej zapamiętywane, przekazują więcej treści, budzą emocje, są bardziej atrakcyjne od czystego tekstu. Dlatego jeżeli tylko mamy taką możliwość, powinniśmy dodać do ogłoszenia jakieś zdjęcie lub grafikę. Znacznie podniesie to zapamiętywalność naszego ogłoszenia.

3) Treść

Treść powinna być przedstawiona w formie zwięzłych zdań, równoważników zdań, haseł, punktów lub skrótów i mieć 500 do maksymalnie 1000 znaków ze spacjami. Należy je formułować w jak najprostszy sposób. Czytelnik nie powinien się zastanawiać nad treścią ogłoszenia tylko ją dokładnie rozumieć po jednym, pobieżnym przejrzeniu. Ma być jasne, kto ogłasza i co jest przedmiotem ogłoszenia.
Treść ogłoszenia nie może być przy tym bardzo lakoniczna – naszym zadaniem jest przekazanie w tej krótkiej formie tylu informacji, ile się uda. Czytelnika nie zwabimy tekstem „Super Konkurs! zadzwoń pod numer XXX, to dowiesz się więcej!”. Ogłoszenie tego typu będzie wyglądać jak kiepska spamowa reklama.

Treść ogłoszenia należy dokładnie sprawdzić przed publikacją. Każdy, nawet najmniejszy błąd, może je zdyskwalifikować i zniweczyć nasze działania.

4) Element zachęcający

Ogłoszenie zawsze warto uzupełnić jakimś elementem zachęcającym. W przypadku zguby lub konkursu może to być nagroda, szukając pracy można dodać szczególnie wyróżniającą nas cechę, reklamując mieszkanie – niską cenę bądź atrakcyjną lokalizację itp.

5) Dane kontaktowe

Dane kontaktowe można uzupełnić informacją, w jakich godzinach najlepiej jest się skontaktować z ogłaszającym, można podać numer telefonu, e-maila lub adres, pod który należy się udać.

6) Kartki zrywki

Dół kartki z ogłoszeniem warto przerobić na kartki-zrywki z numerem telefonu lub innymi danymi kontaktowymi.

7) Data – kiedy ogłoszenie zostało wywieszone (jeżeli sami wywieszamy gdzieś nasz anons), aby czytelnicy wiedzieli, czy jest jeszcze aktualne.

Ogłoszenie po angielsku – jak zamówić tłumaczenie

Jeśli tylko znajomość języka angielskiego nam na to pozwala, trzeba spróbować napisać ogłoszenie po angielsku samemu. Jego treść musi budzić zaufanie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się o pomoc.

Najlepiej takie tłumaczenie zorganizuje profesjonalne biuro tłumaczeń jakim jest Slavis.

Zamów tłumaczenie tekstu ogłoszenia na angielski, niemiecki, chiński lub dowolny inny język.

Sprawdź, co o nas mówią. Oto opinie naszych klientów.

Nawiąż kontakt z naszym biurem (Biuro Tłumaczeń Kielce) już dzisiaj – zadzwoń do nas, wyślij maila na adres info@slavis.net lub skontaktuj się przez formularz kontaktowy. Błyskawicznie otrzymasz ofertę na swoje tłumaczenie.

Interesuje cię Tłumacz Przysięgły online? Sprawdź, jak wycenić tłumaczenie przysięgłe i jak zamówić tłumaczenie przysięgłe w ciągu kilku minut.