Wpis do ewidencji działalności gospodarczej – gdy potrzebne tłumaczenie przysięgłe

Z poniższego wpisu dowiemy się:

  • co to jest wpis do ewidencji działalności gospodarczej
  • skąd go w razie potrzeby wziąć,
  • w jakim celu tłumaczy się taki wpis
  • jak szybko i wygodnie zamówić online tłumaczenie przysięgłe wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

Szukasz Tłumacza Przysięgłego? Sworny.com – Tłumacz Przysięgły Online, szybki kontakt i wycena.

Co to jest wpis do ewidencji działalności gospodarczej

Jeżeli planujemy założyć nie wymagającą koncesji działalność gospodarczą jako osoba fizyczna (w postaci jednoosobowej firmy lub spółki cywilnej), zobowiązani jesteśmy do złożenia Wniosku CEIDG-1 o wpis do Centralnej Ewidencji I Informacji O Działalności Gospodarczej. Dokument ten składamy do Urzędu Gminy lub Miasta, do którego przynależymy lub online, bezpośrednio na stronach CEIDG.

We wniosku podajemy następujące dane:

  • imię i nazwisko
  • nazwę planowanej firmy
  • PESEL
  • NIP
  • adres zamieszkania
  • adres siedziby naszego przedsiębiorstwa
  • rodzaj wykonywanej działalności – na podstawie symbolów Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD)
  • datę rozpoczęcia i miejsce wykonywania działalności

Złożony wniosek CEIDG-1 stanowi równocześnie zgłoszenie do Urzędu Skarbowego, ZUS lub KRUS oraz GUS zgodnie z zasadą „jendego okienka”.

Skąd wziąć aktualny wpis do ewidencji działalności gospodarczej

Od 1. lipca 2011 r. działa informatyczna Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (www.ceidg.gov.pl) . Jest to znaczne ułatwienie dla przedsiębiorców. Obecnie aktualne zaświadczenie o dokonaniu wpisu do ewidencji można samemu ściągnąć i wydrukować ze stron CEIDG. Robimy to w następujący sposób:

  1. Wchodzimy na stronę (www.ceidg.gov.pl)
  2. Następnie klikamy „Baza przedsiębiorców”
  3. Odszukujemy wpis, podając NIP, REGON lub Nazwę przedsiębiorstwa
  4. Otwieramy i drukujemy wpis

Nowelizacja ustawy o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej przyniosła nam m.in. bardzo istotną korzyść. Otóż od 01. stycznia 2012 roku dane prowadzących działalność są dostępne bezpłatnie dla każdego, online na stronach internetowych CEIDG, tym samym organy administracji publicznej nie mogą domagać się od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie do CEIDG. Numerem identyfikacyjnym przedsiębiorcy w CEIDG jest numer identyfikacji podatkowej (NIP).

Wpis do ewidencji działalności gospodarczej – kiedy potrzebne jest tłumaczenie przysięgłe

Wpis do ewidencji działalności gospodarczej tłumaczy się przysięgle, aby zaprezentować zagranicznemu kontrahentowi. Chodzi o udokumentowanie, że na prawdę prowadzimy działającą firmę.

Często zagraniczni pracodawcy proponują naszym przebywającym na emigracji rodakom założenie działalności gospodarczej w Polsce i zatrudnienie ich jako firmy a nie osoby fizyczne. W ten sposób uzyskują oszczędności i szereg korzyści, wynikających z braku zatrudnienia pracownika na stałe – (w zależności od kraju) nie muszą go nigdzie rejestrować, odprowadzać składek i podatków, bez statusu zatrudnionego nie należy się także urlop i inne benefity z tego płynące.

Należy się więc dobrze zastanowić i przeliczyć z kalkulatorem w ręce, czy nam się to opłaca. Czy po uregulowaniu wszystkich naszych kosztów uzyskujemy lepsze warunki finansowe niż w przypadku zatrudnienia na zasadach umowy o pracę. W przeciwnym przypadku nie będzie to korzystna dla nas oferta.

Jak zlecić tłumaczenie przysięgłe wpisu do ewidencji działalności gospodarczej

Najlepiej zrobić to online, korzystając z usług naszego portalu Sworny.com, należącego do biura tłumaczeń Slavis. Rejestracja jest darmowa, zajmuje dosłownie mniej niż jedną minutę:

1) Darmowa rejestracja

2) Upload plików do wyceny


UWAGA – dostęp do plików mają tylko nasi zarejestrowani tłumacze przysięgli. Dokumenty i dane traktowane są w sposób poufny.

3) Szybka wycena i przesłanie oferty

4) Akceptacja, płatność z góry i oczekiwanie na skany mailem oraz kuriera z przesyłką

Sprawdź, jak prosto i szybko wycenić tłumaczenie przysięgłe, kliknij tutaj!

Możesz też przesłać dokumenty do wyceny na adres info@sworny.com lub zadzwonić +48 501 686 706 – chętnie pomożemy, doradzimy.